امروز پنجشنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۸
Thursday 20th of February 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا

صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت

فروش آهن اسفنجی به تجار ممنوع شد

پیش بینی یک موسسه تحقیقاتی درباره قیمت طلا


محل تبلیغات شما

افزایش صادرات فولاد به ۸ میلیون تن در سال

سبحانی گفت: خوشبختانه کاتالیست در ایران به خوبی رونق گرفته است و جای نگرانی از بابت کمبود مواد اولیه وجود ندارد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
زمان : ۱۶:۲۲:۱۰

 

بهرام سبحانی رئیس انجمن فولاد، درباره کاتالیست (ماده‌ای که سرعت واکنش‌های شیمیایی را از طریق کاهش انرژی فعال سازی، افزایش می­دهد) تولیدی در ایران گفت: کاتالیست موادی است که در صنایع مختلف پتروشیمی کارآیی بالایی دارد و از آن می‌توان در تامین مواد پتروشیمی و فولاد استفاده کرد. خوشبختانه  تولید کاتالیست در ایران به خوبی رونق گرفته است و جای نگرانی از بابت کمبود مواد اولیه وجود ندارد.
او با اشاره به اینکه در صنعت فولاد بی نیاز از مواد وارداتی هستیم، گفت: تمام مواد اولیه صنعت فولاد در ایران تأمین می‌شود و مشکلی در آن وجود ندارد. مدتی است که دچار تحریم شده ایم اما خوشبختانه تحریم‌ها نمی‌تواند تاثیر زیادی بر صادرات بخش معدن و صنایع معدنی کشورمان داشته باشد چرا که با بهره برداری بهینه منابع موجود، می‌توان با چینی‌ها هم در بازار فولاد رقابت کرد.
اثر بخشی شرکت های دانش بنیان بر رشد صنعت فولاد
رئیس انجمن فولاد با تاکید بر اثر بخشی شرکت های دانش بنیان بر رشد صنعت فولاد، بیان کرد: امروزه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعت فولاد به خوبی فعالیت می‌کنند و اگر فعالیت آن‌ها نبود با توجه به تحریم‌ها دچار مشکلاتی می‌شدیم و به همت دانشمندان ایرانی و تولیدکنندگان داخلی در این حوزه رشد خوبی داشته‌ایم.
سبحانی افزود: تحریم‌ها تأثیری بر روند رشد صنعت فولاد نگذاشته و تنها مشکل در تجارت این محصولات است که محدودیت‌هایی در این حوزه وجود دارد، اما با این حال این مشکلات را می‌توان با راه حل‌های موجود برطرف کرد. اکنون ظرفیت تولید فولاد ۳۵ میلیون تن است و تولید امسال هم حداقل ۲۵ میلیون تن فولاد محقق خواهد شد.
او درباره میزان صادرات فولاد گفت: سال گذشته در صنعت فولاد ۶ میلیون محصول صادر شد و امسال نیز به بیش از این روند خواهیم رسید. واردات فولاد نداریم، اما در موارد خاص که قطعه مورد نظر در داخل تولید نشود وارد کنیم. تاکنون عمده کاتالیست‌های مورد نیاز این صنعت از خارج کشور وارد می‌شد که تولید آن بطور انحصاری در اختیار سه کشور ژاپن، آمریکا و هند بود.
سبحانی گفت: امسال با توجه به شرایط خاص و تحریم ها در تلاش هستیم صادرات را به ۸ میلیون تن برسانیم. آمار‌ها نشان می‌دهد میزان تولید واحد‌های فولادی بیش از نیاز بازار است و هیچ کمبودی در این رابطه وجود ندارد به نحوی تولیدکنندگان مازاد تولید خود را صادر می‌کنند.
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران معتقد است که اگر ۱۶ میلیون تن از فولاد در داخل مصرف شود، می‌توان ۱۰ میلیون تن آن را صادر کرد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment