امروز پنجشنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۸
Thursday 20th of February 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا

صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت

فروش آهن اسفنجی به تجار ممنوع شد

پیش بینی یک موسسه تحقیقاتی درباره قیمت طلا


محل تبلیغات شما

شناسایی پنج محدوده فسفات و بوکسیت در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: پنج محدوده فسفات و بوکسیت در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است. وی همچنین از عملیات اکتشاف بیش از ۹ هزار کیلومتر مربع در این استان خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
زمان : ۱۴:۲۱:۰۸

 

به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که با هدف بررسی اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های اکتشاف و احیای معادن کوچک به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بود، افزود: تاکنون در حدود سه هزار کیلومتر از مساحت این استان عملیات اکتشاف انجام شده است.
وی افزود: یک هزار کیلومتر مربع آن فاقد معدن بوده و ۲ هزار کیلومتر مربع که دارای معادن بوکسیت و فسفات بوده نیز برای اکتشاف در دست اقدام است.
رئیس هیات عامل ایمیدرو از معدن فسفات (چرام) به عنوان یکی از ظرفیت‌های معدنی در این استان نام برد و گفت: ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در این معدن انجام شده است.
حمایت از طرح ملی احیای معادن کوچک
با بیان اینکه امسال برنامه اکتشاف ۳۰۰ هزار کیلومتر مربعی در دستور کار ایمیدرو و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت های بزرگ معدنی است گفت: در بخش معادن کوچک مقیاس هر تعداد پروژه که به ایمیدرو معرفی شود، آمادگی داریم حمایت های لازم در بخش تولید، فروش و زیرساخت را داشته باشیم.
وی یکی از محورهای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد را سرمایه‌گذاری بر روی بخش معدن دانست و تاکید کرد: زمینه تحقق این مهم نیز ایجاد زیرساخت‌ها و شناسایی عرصه‎های معدنی در گام نخست است.
غریب پور افزود: تاکنون ۷۵ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی با حجم سرمایه گذاری افزون بر سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ذخیره معدنی در استان
وی گفت: این تعداد معدن با اشتغال ۷۵۴ نفر و دارای بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی هستند.
رعایت مسایل زیست محیطی
غریب پور در بخش دیگری با بیان اینکه توسعه پایدار و حفظ محیط زیست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است عنوان کرد: در این زمینه تفاهم نامه‌ای با سازمان محیط زیست به امضا رسید و ایمیدرو خود را موظف به رعایت مسائل زیست محیطی می‌داند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment