امروز پنجشنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۸
Thursday 20th of February 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا

صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت

فروش آهن اسفنجی به تجار ممنوع شد

پیش بینی یک موسسه تحقیقاتی درباره قیمت طلا


محل تبلیغات شما

دلیل کاهش قیمت طلا و سکه در بازار چه بود؟

قیمت سکه در روزهای اخیر کاهش یافته است و هم اکنون حباب سکه به کمترین میزان خود طی سه سال گذشته رسیده و به ۵۰ هزار تومان تنزل کرده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
زمان : ۱۱:۵۲:۴۲

 

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار و بهبود بازار‌های سهام که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، کاهش پیدا کرد. کارشناسان معتقدند عامل مهم کاهش قیمت طلا در بازار ایران، کاهش قیمت دلار بوده است.
با آنکه قیمت سکه و طلا باید از قیمت جهانی تاثیر بپذیرد، اما به دلیل اثر زیاد تغییر قیمت دلار بر اقتصاد ایران، همواره روند اینگونه بوده که بخش اصلی تغییرات قیمت سکه و طلا به خاطر نوسان قیمت دلار بوده است.
در هفته پیش قیمت اونس جهانی به ۱۵۱۴ دلار نیز رسید، اما این رقم در این هفته آرام آرام کاهش یافت و ۱۵۰۰ دلار شد. بر اساس نرخ اتحادیه هماکنون قیمت اونس جهانی به ۱۵۰۰ دلار است. قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۸۰ هزار تومان شده است. اوایل ماه قیمت سکه به ۴ میلیون و ۳۰۰ تومان نیز رسید و پیش از آن قیمت سکه بالاتر هم بود. این در حالی است که هماکنون قیمت سکه به نسبت ابتدای ماه ۲۲۰ هزار تومان نیز کاهش داشته است.
سایر قیمت‌های بزار سکه نیز به این شرح است: قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان، قیمت ربع سکه بهار آزادی ۱ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و قیمت سکه گرمی ۹۷۰ هزار تومان است.
همچنین در بازار روز گذشته قیمت مثقال طلا به ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به ۴۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. هر گرم طلا ۱۸ عیار از قیمت ۴۱۹ هزار و ۷۰۰ تومان روز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ با کاهش ۰.۴۳ درصدی به ۴۱۷ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.
محمد کشتی آرای رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در مورد افت قیمت طلا و سکه در بازار می‌گوید: بهای اونس روز دوشنبه ۸۰ تومان در هر دلار کاهش یافت و همین موضوع باعث کاهش قیمت طلا و سکه داخلی شد و این کاهش قیمت باعث شد هم اکنون حباب سکه به کمترین میزان خود طی سه سال گذشته رسیده و به ۵۰ هزار تومان تنزل کرده است.
رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر می‌گوید: هر چند انتظار می‌رفت برای روز عید غدیر میزان فروش سکه در بازار افزایش پیدا کند، اما تقاضای زیادی در بازار نبود و میزان خرید‌ها رشدی نداشت.
کشتی ارای علت افت بهای طلا را تغییرات بین المللی عنوان می‌کند و می‌گوید: بهبود شاخص‌های اقتصادی جهانی بهای اونس جهانی را کاهش داد و این مساله بر قیمت‌های داخلی نیز تاثیرگذار بوده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment