امروز سه شنبه ، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
Tuesday 10th of December 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
جلسه هم‌اندیشی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی

فعالیت معدنی‌ها و فولادی‌ها در کنار یکدیگر مقدس است

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

رشد هشت درصدی تولید ذوب آهن در هشت ماهه امسال


محل تبلیغات شما

چین عوارض ضد دامپینگ بر فولاد اروپا وضع می‌کند

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد اقدامات ضد دامپینگ را درمورد واردات فولاد از اتحادیه اروپا و سه کشور آسیایی اجرایی می‌کند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۸
زمان : ۱۸:۲۶:۰۳

 

به نقل از راشاتودی، وزارت بازرگانی چین روز دوشنبه اعلام کرد اقدامات ضد بازار شکنی را در مورد واردات فولاد از اتحادیه اروپا و سه کشور آسیایی اجرایی می کند.
بازار شکنی یا دامپینگ یک عبارت تجاری بین المللی است که طی آن یک کشور یا شرکت محصول را با قیمتی صادر می کند که در بازار واردات خارجی نسبت به بازار داخلی صادرکننده کمتر است و به این ترتیب یک مزیت رقابتی به دست می آورد.
وزارت بازرگانی چین طی بیانیه ای اعلام کرد: چین از ۲۳ جولای ۲۰۱۹ عوارض ضد بازار شکنی از ۱۸.۱ تا ۱۰۳.۱ درصد بر واردات فولاد از اتحادیه اروپا ، ژاپن ، اندونزی و کره‌جنوبی وضع می کند که شامل ورقه های فولاد و صفحه های فولاد ضد زنگ می شود.این وزارتخانه اضافه کرد که این عوارض ۵ سال اعتبار دارند.
این تصمیم پس از تحقیقات ضد بازار شکنی در جولای سال گذشته صورت گرفت که در پی شکایت هایی از صنایع داخلی آغاز شده بود. این شکایت ها توسط  کارخانه فولاد زنگ نزن شانگسی تایگا نگ و چهار کارخانه دیگر ثبت شده بود. این کارخانه مسئول ۲۵ تا ۳۵ درصد تولید فولاد چین است.
وزارت بازرگانی اعلام کرد: آژانس مسئول بازرسی ها در نهایت حکم داد که در تولید این محصولات بازارشکنی صورت گرفته و این بازار شکنی به صنایع آسیب رسانده است.
اطلاعات انجمن فولاد زنگ نزن چین نشان می دهد این کشور در ۲۰۱۸ ، .۲۶.۷۱ میلیون تن فولاد زنگ نزن تولید کرده که ۲.۴ درصد نسبت به سال قبل بیشتر است.
بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده فولاد زنگ نزن جهان سال گذشته ۱.۸۵ میلیون تن از این محصول وارد کرد که ۵۳.۷ درصد نسبت به ۲۰۱۷ بیشتر بود.
در ۲۰۱۷ اتحادیه اروپا عوارض ضد بازار شکنی را بر واردات ورقه های فولاد از چین افزایش داد. این کار در پی شکایت هایی از سه تولید کننده اروپایی صورت گرفت. این عوارض از ۱۳.۲ درصد تا ۲۲.۶ درصد افزایش یافتند. این حرکت پکن را عصبانی کرد و قول داد که تلافی کند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment