امروز سه شنبه ، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
Tuesday 10th of December 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
جلسه هم‌اندیشی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی

فعالیت معدنی‌ها و فولادی‌ها در کنار یکدیگر مقدس است

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

رشد هشت درصدی تولید ذوب آهن در هشت ماهه امسال


محل تبلیغات شما

کارگروه تنظیم بازار فرمول جدید قیمت پایه میلگرد را ابلاغ کرد

کارگروه اصلی تنظیم بازار تصمیمات چهلمین جلسه این کارگروه درخصوص موضوع نحوه مچینگ انواع ورق‌های فولاد و نیز فرمول جدید قیمت پایه میلگرد در بورس کالا را ابلاغ کرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۳۱ تیر ۱۳۹۸
زمان : ۱۸:۱۷:۲۲
منبع : چیلان

 

در ابلاغیه کارگروه تنظیم بازار آمده است: با توجه به تصمیمات چهلمین جلسه کارگروه تنظیم بازار درخصوص بررسی موضوع نحوه مچینگ انواع ورق‌های فولادی در کمیته تخصصی فولاد، جلسه کمیته مذکور در تاریخ ۱۹ تیر برگزار و پس از ارائه مصوبات کمیته مذکور به جلسه کارگروه تنظیم بازار، مصوب شد مچینگ ورق‌های فولادی در بورس برای سه ماه اجرا و توسط کمیته تخصصی ذیل کارگروه تنظیم بازار رصد و در صورت نیاز به اصلاح با پیشنهاد کمیته تخصصی جهت طرح و تصویب در کارگروه ملی تنظیم بازار ارائه گردد.
علاوه بر این، کارگروه تصویب کرد که قیمت میلگرد بر مبنای میانگین موزون نرخ کشف شده دو هفته قبل شمش فولاد در هفته عرضه میلگرد در بورس کالای ایران به علاوه ۷ درصد در نظر گرفته شود.
درخصوص معاملات مچینگ نیز کارگروه تصویب کرد میزان عرضه درخصوص محصولات گرم حداقل ۶۰ درصد در تالار بورس کالا و ۴۰ درصد به صورت مچینگ آن هم صرفاً با شرکت‌های نفت و گاز باشد و درباره محصولات سرد حداقل ۴۰ درصد در تالار بورس و حداکثر ۶۰ درصد به صورت مچینگ آن هم صرفا با صنایع خودروسازی، قطعه‌سازی و لوازم خانگی خواهد بود.
درخصوص مچینگ ورق‌های قلع اندود نیز مقرر شد حداقل ۲۰ درصد در تالار بورس و حداکثر ۸۰ درصد به صورت مچینگ آن هم برای صنایع غذایی باشد.
این کارگروه همچنین عرضه سایر محصولات فولاد مبارکه شامل گالوانیزه و رنگی را طبق روال گذشته اعلام داشته است.
البته در این بین پروژه‌های عمرانی از این قاعده مستثنی شده‌اند و طبق روال می‌توانند ثبت سفارش انجام داده و خرید و خود را انجام دهند.
در انتها نیز اعلام شده عرضه شمش فولادی در قالب قراردادهای بلند مدت در جلسه مطرح و با توجه به ضرورت توجه به مباحث فنی مرتبط، مقرر گردید موضوع در کمیته تخصصی محصولات فولادی با مسئولیت معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و با حضور اعضا بررسی و تصمیمات با ابلاغ رئیس کمیته تخصصی لازم الاجرا باشد.
گفتنی است، پیشنهاد انجمن تولیدکنندگان فولاد در جلسه کارگروه اصلی تنظیم بازار برای فرمول قیمت میلگرد، برابر با میانگین موزون قیمت معاملاتی شمش در یک هفته قبل به علاوه حداقل ۱۱ درصد بوده است.

 

 

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment