امروز سه شنبه ، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
Tuesday 10th of December 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
جلسه هم‌اندیشی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی

فعالیت معدنی‌ها و فولادی‌ها در کنار یکدیگر مقدس است

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

رشد هشت درصدی تولید ذوب آهن در هشت ماهه امسال


محل تبلیغات شما

۶۰۰ خودرو وارداتی از گمرک بوشهر ترخیص شد

در قالب مجوز شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای ترخیض ۱۳ هزار خودرو وارداتی موجود در گمرک‌های کشور تا ۱۶ تیرماه جاری به عنوان روز پایانی مهلت این مجوز ۶۰۰ دستگاه از گمرک بوشهر ترخیص شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۳۰ تیر ۱۳۹۸
زمان : ۱۴:۵۸:۰۴

 

بر اساس مجوز این شورا دولت مصوبه‌ای را ۱۶ دی ماه ۱۳۹۷ توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا به وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و نیز بانک مرکزی ابلاغ کرد.
همچنین هیات دولت در اردیبهشت ماه امسال پس از اتمام فرصت چهار ماهه واردکنندگان برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک با توجه به چالش‌هایی که در روند ترخیص آنها وجود داشت، این فرصت را برای ۲ ماه دیگر (تا اواسط تیرماه جاری) تمدید کرد تا واردکنندگان این امکان را بیابند با ترخیص خودروهای مانده در گمرک، به تعهدات خود به مشتریان عمل کنند.
ناظر گمرکات استان بوشهر گفت: اکنون زیر ۷۰۰ دستگاه خودرو خارجی وارداتی دیگر در گمرک بوشهر موجود است که در صورت تمدید مهلت این مجوز زمینه ترخیص آنها فراهم می‌شود.
بهروز قره‌بیگی روز یکشنبه در نشست فعالان اقتصادی استان بوشهر درباره میزان درآمد گمرک‌های استان بوشهر افزود: این گمرک‌ها در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ به ترتیب سه هزار، ۲ هزار و ۵۰۰ و یکهزار و ۲۷۰ میلیارد تومان درآمد داشته اند پیش بینی شده این آمار در سال جاری به کمتر از یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان کاهش یابد.
وی بدون اشاره به کاهش میزان درآمدهای گمرک‌های استان بوشهر در سال‌های اخیر اظهارداشت: توجه ویژه به ظرفیت‌های هر استان می تواند زمینه افزایش درآمدهای گمرکی را فراهم کند.
مدیرکل گمرک بوشهر در ارتباط با کارت‌های بازرگانی بیان کرد: شرکتی با سرمایه ۱۰ میلیون ریال در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شده ولی براساس گزارش‌های دریافتی ۲۶۰ میلیون دلار صادارت کرده که پس از دستیابی گمرک و اداره مالیاتی به چنین شرکت‌هایی این تناسب نداشتن گردش مالی و حجم تجارت باعث ایجاد مشکل می شود.
قره بیگی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در ارتباط با گروه‌های ۱ و ۲ کالایی (گروه ۱ شامل کالاهای اساسی وارداتی با ارز ۴۲ هزار ریالی و گروه ۲ شامل کالاهای با مرحله ای پایین تر از کالاهای اساسی) که مقرر بود بصورت درصدی ترخیص شوند بتازگی ابلاغ شده بانک‌های عامل باید گواهی قرار گرفتن در نوبت تامین ارز به گمرک ابلاغ کنند که در پیش گرفتن این رویه مشکلاتی را برای صاحبان کالا ایجاد کرده و باید در آن بازنگری شود.
در ترخیص کالاها به صورت درصدی بخش عمده از کالای صاحب کالا ترخیص و بخشی نیز به عنوان ضمانت در نزد گمرک باقی می‌ماند.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment