امروز پنجشنبه ، ۲۳ آبان ۱۳۹۸
Thursday 14th of November 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
آلومینیوم جنوب آماده افتتاح است

رشد ۶۳ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار نسبت به مدت مشابه پارسال

اجرای ۱۸ طرح پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار

پراید ۴۷ میلیونی و پژو پارس ۱۰۰ میلیونی خریدار ندارد


محل تبلیغات شما

ارز نیمایی سرابی بیش نیست

دریافت پول از واردکنندگان از طریق سامانه نیما و عدم تخصیص حواله‌های ارزی موردنظر توسط صرافی‌ها و همچنین تاخیر چند ماهه در واریز ارز موردنظر واردکنندگان توسط برخی صادرکنندگان از مهم‌ترین تخلفات رخ داده در ماه‌های اخیر در سامانه نیما بوده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
پنجشنبه ، ۱۳ تیر ۱۳۹۸
زمان : ۱۶:۵۹:۰۰

 

روزنامه آفتاب یزد در گزارشی نوشت، دریافت پول از واردکنندگان از طریق سامانه نیما و عدم تخصیص حواله‌های ارزی موردنظر توسط صرافی‌ها و همچنین تاخیر چند ماهه در واریز ارز موردنظر واردکنندگان توسط برخی صادرکنندگان از مهم‌ترین تخلفات رخ داده در ماه‌های اخیر در سامانه نیما بوده است.
تخلف چند صد میلیاردی صرافان در این سامانه که اکنون پرونده حدود۵۰ واردکننده رسمی مالباخته، منتظر تصمیم رئیس کل بانک مرکزی و وزیر صمت است، از جمله یکی از تخلفات رخ داده در این سامانه است.

 


بانک‌ها به خوبی می‌دانند که وضعت حواله‌های ارزی چگونه است پس در یک اقدام تقریباً غیراخلاقی به صنعتگران و کارآفرینان وعده می‌دهند که مشکل حواله‌های ارزی آنان را با رایزنی حل می‌کند. مبالغی هنگفت به اسم خرید یورو در حسابی غیر قابل برداشت بلوکه می‌شود. بعد دو یا سه نوبت تبدیل به درهم و لیر و غیره می‌شود ـ هر بار کارمزد توسط صرافی‌های همان بانک‌ها دریافت می‌شود! ـ دست آخر هم با یک پاسخ امکان‌پذیر نیست مشتری را آن قدر معطل می‌کنند که با دست خود نامه‌ی انصراف بنویسد و نوشتن نامه انصراف به منزله رضایت داشتن از مدت زمانی است که مبالغی هنگفت در بانک راکد مانده و مشتری حتی نمی‌تواند طلب ضرر و زیان کند.
این کارآفرین که از شدت ناراحتی فقط می‌خندد! به آفتاب یزد می‌گوید: به والله شرایط تحریم را درک می‌کنیم اما کاسبی بانک‌ها با استفاده از استیصال و ناآگاهی مشتری‌های‌شان دیگر کاسبی قشنگی نیست! این کارآفرین می‌گوید: یک روزی رئیس‌جمهور از کاسبان تحریم می‌گفت و ما خندیدیم اما کدام کاسب تحریمی‌کاسب‌تر از بانک‌ها می‌توان یافت؟! کاش رو راست به ما می‌گفتند سه میلیاردتومان در یکی از بانک‌ها بگذارید بعدِ ۱۰ ماه بیایید اصل پولتان را بگیرید ببرید صرافی ارز آزاد بخرید! کاش ما را مجبور و مجاب نمی‌کردند تا به اموالمان آتش حراج بزنیم.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment