امروز شنبه ، ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
Saturday 21st of September 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
حاکم شدن جو منفی در بازارهای فولاد

نهمین عرضه نفت‌خام سنگین در بورس انرژی

ایجاد کارخانه‌های کنسانتره استراتژی اصلی شرکت مس

رکورد جدید تولید آهن اسفنجی در فولاد بافت


محل تبلیغات شما

پارسیان، ظرفیت پتروشیمی را تا ۱۸ میلیون تن افزایش می‌دهد

رئیس هیات عامل اعلام کرد: با تامین زیرساخت های مورد نیاز منطقه اقتصادی پارسیان و همچنین طی تفاهمنامه ای با شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بین ۱۵ تا ۱۸ میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور اضافه خواهد شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
زمان : ۱۲:۲۸:۵۰

 

خداداد غریب پور که در مراسم امضا تفاهمنامه همکاری بین ایمیدرو و شرکت ملی صنایع پتروشیمی سخن می گفت افزود: به منظور تامین زیرساخت های مورد نیاز این منطقه، اقدامات عملیاتی نیز طراحی و در حال اجرا است که تاکنون ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.
وی افزود: عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در مساحت ۹۸۰۰ هکتاری از سال ۹۴ آغاز شد. ۶۰ درصد از مساحت این منطقه به صنایع مختلف اختصاص یافته است و حدود ۱۸ میلیون تن محصول پتروشیمی در آن تولید می شود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه احداث ۱۵ اسکله در منطقه پارسیان هدفگذاری شده است گفت: در فاز نخست ۴ اسکله احداث خواهد شد و اقدامات توسعه ای در منطقه همچنان ادامه خواهد داشت.
غریب پور با اعلام اینکه توسعه، اشتغال و تولید نیاز به سرمایه گذاری دارد گفت: در سازمان های توسعه ای موضوعی که به یادگار باقی می ماند، توسعه، سرمایه گذاری و توانمندسازی با مشارکت بخش خصوصی است.
وی افزود: منطقه ویژه پارسیان نمونه بارز مشارکت بین دولت و بخش خصوصی است و در حال حاضر زیرساخت های مورد نیاز برای جلب سرمایه گذاری های بیشتر فراهم شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به الگو موفق منطقه عسلویه و تاثیر آن در اقتصاد کشور اعلام کرد: امیدوار هستیم امضای این تفاهمنامه در سال "رونق تولید" شروع امیدوار کننده ای در جذب سرمایه گذار و بهره مندی از دستاوردهای آن به نفع اقتصاد ملی داشته باشد.
در ادامه مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ایران نیز طی سخنانی گفت: ایمیدرو گام های اساسی در تامین زیرساخت های منطقه پارسیان برداشته است و ۱۴ طرح در منطقه پارسیان مورد توجه است.
بهزاد محمدی با اعلام اینکه از ۵۵ مجتمع تولیدی پتروشیمی کشور ۱۶ مجتمع در منطقه عسلویه قرار دارد، گفت: به همین نسبت ۳۰ طرح جدید را برای فاز ۲ عسلویه، کنگان و دَیر طراحی کردیم که از این تعداد، ۱۷ طرح در حال پیشرفت بوده و پیش بینی می کنیم که سال آینده به بهره برداری برسند. ۱۳ طرح باقیمانده نیز در مرحله مطالعات و جذب سرمایه است.
به گفته این مقام مسئول، خوراک متان، پروپان، بوتان و میعانات گازی -به عنوان ماده مورد استفاده واحدهای پتروشیمی- یکی از امتیازاتی است که منطقه عسلویه برای سرمایه گذاری دارد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: در نتیجه بهره برداری از این تعداد طرح حدود ۱۵ میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور اضافه می شود که حصول این هدف نیازمند ۱۹ تا ۱۹.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری است.
امضاء دو تفاهمنامه
بنابر این گزارش، دومین تفاهم‌نامه همکاری توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان امروز با هدف ساماندهی و تسریع در عملیات اجرایی طرح‌های پتروشیمی این منطقه بین بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و خداداد غریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو امضا شد.
این یادداشت تفاهم ضمن تسهیل استقرار شرکت‌های پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان، سبب شتاب بخشیدن به عملیات اجرایی پنج طرح پتروشیمی این منطقه می‌شود که هر یک از این طرح‌های پتروشیمی قابلیت اشتغال ۵ تا ۷ هزار نفر را خواهند داشت.
همچنین در این مراسم تفاهمنامه احداث طرح برداشت آبگیر آب شیرین کن منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به امضا دو طرف رسید.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment