امروز شنبه ، ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
Saturday 21st of September 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
حاکم شدن جو منفی در بازارهای فولاد

نهمین عرضه نفت‌خام سنگین در بورس انرژی

ایجاد کارخانه‌های کنسانتره استراتژی اصلی شرکت مس

رکورد جدید تولید آهن اسفنجی در فولاد بافت


محل تبلیغات شما

لیتیوم؛ رشد تولید جهانی و کاهش ذخایر

تولید جهانی لیتیوم طی سال ۲۰۱۸ میلادی ۸۵ هزار تن اعلام شد. این در حالی است که ذخایر این ماده معدنی نیز رو به کاهش قرار دارد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
زمان : ۱۲:۲۶:۳۶

 

به نقل از وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا USGS، تولید جهانی لیتیوم از ۶۹ هزار تن در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۸۵ هزار تن در سال ۲۰۱۸ افزایش یافت.
طی این مدت، استرالیا با تولید ۵۱ هزار تن از این ماده معدنی توانست همچنان در صدر تولیدکنندگان لیتیوم جهان قرار گیرد.
همچنین شیلی و چین به ترتیب با تولید ۱۶ هزار تن و ۸ هزار تن لیتیوم در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.آرژانتین نیز تولید لیتیوم خود را به ۶ هزار و ۲۰۰ تن افزایش داد و در رتبه چهارم جهان ایستاد.
کاهش ذخایر جهانی لیتیوم
ذخایر جهانی لیتیوم در سال۲۰۱۸ میلادی به ۱۴ میلیون تن کاهش یافت. میزان ذخایر جهانی این ماده معدنی در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶میلیون تن اعلام شده بود.
شیلی با ۸ میلیون تن ذخایر لیتیوم بیشترین میزان ذخایر این ماده معدنی را در جهان در اختیار دارد. پس از آن استرالیا و آرژانتین به ترتیب با دارا بودن ۲میلیون و ۷۰۰هزار تن و ۲میلیون تن ذخایر لیتیوم در رتبه های دوم و سوم جهان قراردارند.
لیتیوم یکی از اجزاء مهم در باتری‌های قابل شارژ است که در تلفن‌های همراه، رایانه‌های دستی و خودروهای برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر،آلیاژی از لیتیوم و آلومینیوم در صنایع هواپیماسازی مورد استفاده قرار می گیردکه سبک، قابل انعطاف، محکم و مقاوم است.
علاوه بر این، لیتیوم نیروی کششی زیادی دارد و به دلیل وزن کم آن گزینه بسیار مناسبی برای باتری های کم وزن و پرانرژی است. همچنین، این ماده معدنی همراه با سرب آلیاژی را تولید می‌کند که در ساختن بلبرینگ چرخ های قطار استفاده می‌شود.
از دیگر مصارف لیتیوم می توان به کاربرد آن در صنعت داروسازی اشاره کرد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment