امروز شنبه ، ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
Saturday 21st of September 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
حاکم شدن جو منفی در بازارهای فولاد

نهمین عرضه نفت‌خام سنگین در بورس انرژی

ایجاد کارخانه‌های کنسانتره استراتژی اصلی شرکت مس

رکورد جدید تولید آهن اسفنجی در فولاد بافت


محل تبلیغات شما

کاهش ۱۰،۹ درصدی واردات مس چین در ماه می

واردات مس خام چین در ماه می نسبت به ماه آوریل ۱۰.۹ درصد کاهش‌یافته و به سطح ۳۶۱ هزار تن رسیده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
زمان : ۱۲:۱۹:۰۷

 

واردات انواع مس پرداخته نشده به چین شامل آند، فرآوری شده و نیمه آماده به چین در ماه گذشته میلادی به‌شدت کمتر از میزان ۴۰۵ هزار تنی در ماه آوریل و مقدار ۴۷۰ هزار تنی در ماه می سال ۲۰۱۸ بوده است.
آن‌طور که گزارش اداره گمرک چین نشان می‌دهد واردات مس این کشور در ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۹ به ۱.۹۵ میلیون تن محدودشده و افت ۹.۴ درصدی را تجربه کرده است.
به نظر «دیوید هی» تحلیل‌گر بازار مس «CRU» به دلیل نرخ سود پایین‌تر در بازار داخلی چین، به تناسب سطح واردات مس خام به این کشور نزولی شده است.
بخشی از این افت محسوس ناشی از قوانین منع‌کننده چین برای واردات ضایعات مس است که از تاریخ یک جولای به اجرا در خواهد آمد. از طرف صنایع مس چین این انتظار می‌رفت که سطح واردات این فلز پرمصرف پیش از تاریخ مقرر کاهش یابد.
مس به‌صورت گسترده‌ای در صنایع و ساخت‌ساز کاربرد دارد و تقاضا برای این فلز پرمصرف یکی از شاخص‌های سنجش سلامت اقتصادی است. به نظر می‌رسد با نشانه‌های کاهش واردات مس به خاک چین فعالیت واحدهای صنعتی این کشور در ماه می رو به محاق رفته است.
با این حال بر اساس گزارش گمرک چین واردات کنسانتره و سنگ معدنی نیمه فرآوری شده مس به این کشور در ماه گذشته میلادی ۱.۸۴ میلیون تن بود. این میزان ۱۰.۸ درصد فراتر از واردات ۱.۶۶ میلیون تنی در ماه آوریل و ۱۷.۲ درصد بیشتر از سطح ۱.۵۷ میلیون تنی در ماه مارس سال ۲۰۱۸ است.
با افزایش ظرفیت کوره‌های ذوب در چین میزان واردات کنستانتره به این کشور در سال جاری میلادی ۱۶.۶ درصد افزایش‌یافته است. هم‌زمان میزان صادرات آلومینیوم چین ۷.۶ درصد نسبت به ماه آوریل رشد کرده است.
چین به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده فلزات در سراسر جهان طی ماه می ۵۳۶ هزار تن آلومینیوم خام شامل فلز، آلیاژ و فرآورده‌های نیمه‌سوخته صادر کرده است. این حجم بیش از صادرات ۴۹۸ هزار تنی در ماه آوریل بوده و بالغ بر ۱۱.۷ درصد نسبت به سطح ۴۸۰ هزار تنی در ماه می سال ۲۰۱۸ رشد کرده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment