امروز پنجشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
Thursday 20th of June 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی

افزایش نرخ حمل و نقل نفت در خلیج فارس

اوپک به نفت ۶۰ تا ۷۰ دلاری راضی است

زنگنه: اروپایی‌ها برای خرید نفت همکاری نمی‌کنند


محل تبلیغات شما

وعده بانک مرکزی روسیه برای تقویت ذخایر ارزی

رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد به زودی ذخایر ارز و طلای این کشور به ۵۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
زمان : ۰۸:۰۹:۵۵

 

به نقل از راشا تودی، الویرا نابیولینا گفت تقویت ذخایر طلا و ارز بخشی از سیاست امنیت ملی روسیه است و به زودی حجم این ذخایر به ۵۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید. وی افزود که این رقم یک هدف برای بانک مرکزی نیست و تنها گامی اولیه است که برای ایجاد حاشیه امن اقتصادی برای روسیه باید برداشته شود.
به گفته رئیس بانک مرکزی روسیه، این کشور هم اکنون نیز ذخایر طلا و ارز کافی برای غلبه بر بحران‌های اقتصادی را دارد اما در آینده‌ای نزدیک این ذخایر تقویت خواهد شد. در ماه آوریل حجم ذخایر طلا و ارز روسیه در شرایطی به ۴۹۲ میلیارد دلار رسید که این رقم در مقایسه با ماه مارس تقریباً ۴.۲ میلیارد دلار افزایش داشته است.
روسیه هم چنین دارای ذخایر خارجی به شکل حق برداشت مخصوص و اوراق قرضه مبتنی بر دلار و یورو است. روسیه در سال‌های اخیر با هدف مصونیت در برابر تغییرات خارجی و داخلی اقدام به تقویت محسوس ذخایر طلا و ارز خود کرده است.
به عنوان بخشی از استراتژی گسترده روسیه برای ایجاد یک اقتصاد با ثبات در مقابل شوک‌های نفتی و تحریم، بانک مرکزی اقدام به کاهش شدید وابستگی خود به دلار کرده است و بر میزان خرید طلای خود افزوده است. شورای جهانی طلا اخیراً اعلام کرد که در سه ماهه نخست امسال، روسیه بزرگ‌ترین خریدار طلا بوده است و با افزوده ۵۵.۳ تن طلای جدید به ذخایر قبلی، حجم ذخایر طلای خود را ۲۱۶۸.۳ تن رسانده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment