امروز دوشنبه ، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
Monday 19th of August 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
هدف‌گذاری صادرات ۱۰ میلیون بشکه نفت از پایانه نفتی جاسک

چشم‌انداز اوپک درباره تقاضای نفت مانع از افزایش قیمت‌ها شد

اقدامات عراق برای افزایش ظرفیت صادرات نفت

بررسی نحوه فروش نفت ایران در جلسه فراکسیون مستقلان ولایی با حضور عراقچی


محل تبلیغات شما

طراحی برنامه‌های فوری مهار قیمت مسکن

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه به دنبال طراحی راهکارها، پروژه‌ها و اقداماتی هستیم که در سال ۹۸ منجر به اتفاقات خوب در بخش مسکن شود، سیاست‌های جلوگیری از رشد قیمت مسکن در سال جاری را اعلام کرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
زمان : ۱۳:۳۷:۵۹

 

محمدعلی دهقان دهنوی در گفتگو با پایگاه خبری بانک مسکن، با اشاره به رئوس برنامه‌های معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: شرایط اقتصادی حال حاضر کشور یک شرایط خاص هست؛ یکسری محدودیت‌های بین المللی، نوسان در بازارها و ایجاد فضای تورم توام با رشد اقتصادی منفی که در سال گذشته رخ داد مجموعا شرایط مساعدی نیستند. در این شرایط یکی از اقداماتی که قطعا باید دنبال شود و راه حل همه مشکلات ما است بحث «رونق تولید» خواهد بود.
وی با بیان اینکه راهکار مقابله با تورم و بیکاری، تثبیت شغل، افزایش رفاه و درآمدهای مردم همه از مسیر رونق تولید امکان پذیر است، افزود: بنابراین اولویت ما در وزارت اقتصاد هم «رونق تولید» در سال ۹۸ است.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: طبیعتا در این شرایط یکی از بخش‌هایی که خیلی می‌تواند به تحقق اهداف ما کمک کند، صنعت مسکن و ساختمان است؛ بخش مسکن به دلیل پیوندهای زیادی که با سایر بخش‌های اقتصادی دارد، تحرک در این صنعت می تواند بسیاری از صنایع را به تحرک وادارد. بنابراین به دنبال طراحی راهکارها، پروژه‌ها و اقداماتی هستیم که خیلی سریع در سال ۹۸ منجر به اتفاقات خوب در این حوزه شود.
دهقان دهنوی، با اشاره به بسته «رونق بخش مسکن» که دو هفته پیش توسط بانک مسکن رونمایی شد، گفت: خوشبختانه بانک مسکن نیز پیش قدم شده و بسته رونق بخشی بازار مسکن را در راستای اهداف و رسالت توسعه ای خود طراحی کرده و به عنوان یک منبع، می توان از آن استفاده کرد تا در اولین فرصت در این حوزه سیاست های جدید را اعمال کنیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره ایجاد تورم انتظاری در جامعه در خصوص افزایش قیمت مسکن تا پایان سال و اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از این افزایش قیمت گفت: قطعا افزایش قیمت مسکن اتفاق خوبی برای هیچ یک از بخش های اقتصادی و سیاست گذاری‌های اقتصادی ما نیست و باید بتوانیم از طریق طراحی برنامه‌های مناسب از این روند جلوگیری کنیم.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: برنامه هایی که برای جلوگیری از افزایش قیمت مسکن می تواند اجرا شوند در حوزه‌های مختلف است؛ اعم از اینکه می توانیم تسهیل تولید مسکن را داشته باشیم تا به عرضه کمک کنیم. همچنین باید بخشی از موانع فضای کسب و کار در صنعت ساختمان را رفع کنیم.
دهقان دهنوی با بیان اینکه در طرف تقاضا نیز باید با تولید متناسب با نیاز جامعه، از اقشاری که قدرت خرید آنها نسبت به افزایش قیمت مسکن کاهش پیدا کرده است، حمایت کنیم، گفت: مجموعه این سیاست ها می تواند کمک کند تا شاهد رشد بیشتری در قیمت مسکن نباشیم.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment