امروز دوشنبه ، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
Monday 19th of August 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
هدف‌گذاری صادرات ۱۰ میلیون بشکه نفت از پایانه نفتی جاسک

چشم‌انداز اوپک درباره تقاضای نفت مانع از افزایش قیمت‌ها شد

اقدامات عراق برای افزایش ظرفیت صادرات نفت

بررسی نحوه فروش نفت ایران در جلسه فراکسیون مستقلان ولایی با حضور عراقچی


محل تبلیغات شما

جزئیات افزایش۶۰ میلیون مترمکعبی ظرفیت تولید گاز از پارس جنوبی

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری ۵ عرشه گازی پارس جنوبی نصب و راه‌اندازی خواهد شد و تا پایان امسال به ظرفیت تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی، بیش از ۶۰ میلیون مترمکعب در روز افزوده می شود که با تنظیم پارامترهای عملیاتی ۶ سکوی نصب شده در سال ۱۳۹۷، علاوه بر آن روزانه حدود ۱۸ میلیون مترمکعب نیز افزایش تولید صورت می‌گیرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
زمان : ۰۹:۴۱:۵۷

 

بیژن زنگنه در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران افزایش ظرفیت تولید گاز غنی به میزان ۱۰۰۰ میلیون مترمکعب را جزو برنامه‌های وزارت نفت عنوان کرد و گفت: از دیگر مؤلفه‌های رونق تولید در این حوزه می‌توان به ادامه سرمایه‌گذاری در طرح‌های پارس جنوبی اشاره کرد که تلاش می‌شود در سال جاری تولید از این میدان حدود ۶۰ میلیون مترمکعب افزایش یابد.
در این راستا، محمد مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به افزایش ظرفیت تولید گاز از پارس جنوبی به میزان ۶۰ میلیون مترمکعب تا پایان سال جاری، با یادآوری عملیاتی شدن دو سکوی دریایی فاز ۱۴ در سال گذشته و برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش از این دو عرشه گفت: فاز ۱۴ پارس جنوبی شرایط مطلوبی دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است دو سکوی باقیمانده این طرح با ظرفیت روزانه هر یک ۵۰۰ میلیون فوت مکعب تا پایان سال جاری وارد مدار تولید شده و گاز تولیدی این دو سکو به یکی از پالایشگاه‌های پارس جنوبی برای تصفیه ارسال شود.
وی با ابراز امیدواری در مورد تقویت تیم پیمانکار پروژه به منظور تسریع در روند پیشرفت بخش پالایشگاهی طرح فاز ۱۴ افزود: تغییراتی در سطوح مدیریتی کارفرما اعمال شده و انتظار می‌رود در تیم پیمانکار پروژه هم اصلاحاتی شود.
مشکین‌فام پیش‌بینی کرد مطابق با برنامه زمانبندی، نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ در اواخر سال جاری یا ابتدای سال آینده به بهره‌برداری برسد.
افزایش ۵۰۰ میلیون فوت مکعبی برداشت گاز از فاز ۱۳ پارس جنوبی
وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری رسمی از فاز ۱۳ پارس جنوبی در اسفندماه سال گذشته و تولیدی شدن دو عرشه دریایی این طرح نیز گفت: در سال جاری نیز، یکی از سکوهای فرعی این فاز با ظرفیت برداشت روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز وارد مدار تولید شده و به پالایشگاه این طرح ارسال می‌شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به حادثه‌ای که بر اثر برخورد نفتکش نروژی با پایه سکو و چاه‌های موقعیت دریایی SPD۱۳A در گذشته رخ داد، افزود: با رفع مشکلات مربوط به آن حادثه و تکمیل حفاری چاه‌ها، نصب و بهره‌برداری از این سکو به سال آینده موکول می‌شود، البته ساخت سکو و احداث خطوط لوله دریایی این موقعیت تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.
افزایش یک میلیارد فوت مکعبی برداشت گاز از فاز ۲۴-۲۲ پارس جنوبی
مشکین‌فام در ادامه به برنامه‌ریزی برای برداشت روزانه ۱ میلیارد فوت مکعب گاز ترش از فاز ۲۲-۲۴ پارس جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود دو موقعیت دیگر دریایی این طرح تا نیمه اول سال جاری وارد مدار تولید شده و برداشت گاز ترش از فاز ۲۲-۲۴ پارس جنوبی به ظرفیت کامل برسد.
به گفته وی، با توجه به تکمیل بخش پالایشگاهی این طرح و بهره‌برداری رسمی از آن در سال گذشته، گاز استحصال شده از دو موقعیت جدید به پالایشگاه فاز ۲۲-۲۴ ارسال و تصفیه می‌شود.
بر اساس این گزارش به نقل از شرکت نفت و گاز پارس بدین ترتیب با افزایش روزانه ۷۸ میلیون مترمکعب برداشت روزانه گاز از پارس جنوبی، وعده وزیر نفت در خصوص افزایش ۶۰ میلیون مترمکعبی از این میدان مشترک در سال جاری محقق خواهد شد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment