امروز دوشنبه ، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
Monday 19th of August 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
هدف‌گذاری صادرات ۱۰ میلیون بشکه نفت از پایانه نفتی جاسک

چشم‌انداز اوپک درباره تقاضای نفت مانع از افزایش قیمت‌ها شد

اقدامات عراق برای افزایش ظرفیت صادرات نفت

بررسی نحوه فروش نفت ایران در جلسه فراکسیون مستقلان ولایی با حضور عراقچی


محل تبلیغات شما

جایگاه آلومینیوم ایران به رتبه ۱۲ جهان ارتقاء می‌یابد

با اتمام طرح های توسعه آلومینیوم جنوب و جاجرم در سال جاری جایگاه آلومینیوم ایران به رتبه ۱۲ جهان ارتقاء می‌یابد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
زمان : ۱۳:۴۵:۰۲

 

 

به نقل از ایمیدرو، در حال حاضر ایران از نظر ظرفیت تولید در رتبه ۱۸ جهان قرار دارد که با اتمام طرح‌های توسعه آلومینیوم جنوب و جاجرم در سال جاری به رتبه ۱۲ ارتقاء می‌یابد.
عملکرد تولید آلومینیوم نشان می‌دهد که تولید این محصول از ۱۸ هزار تن در سال ۵۷ به ۳۳۷ هزار تن در سال ۹۶ افزایش یافت که حاکی از رشد ۱۹ برابری است. پیش بینی می‌شود که تولید آلومینیوم ایران در سال ۹۷ به ۳۸۵ هزار تن افزایش یابد.
سال ۵۷ ظرفیت تولید آلومینیوم ایران ۱۸ هزار تن بود که در سال۹۶ به ۴۲۲هزار تن افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۷ به ۴۷۵ هزار تن برسد.
از سوی دیگر طرح تولید پودر آلومینا با ظرفیت اولیه ۸۰۰ هزار تن برای تامین حداقل نیاز استراتژیک صنعت آلومینیوم کشور به این ماده معدنی تعرف شده است. برآورد سرمایه‌گذاری این طرح ۶۵۰ میلیون یورو اعلام شده و بوکسیت مورد نیاز طرح نیز از طریق واردات تامین خواهد شد.
تامین بوکسیت مورد نیاز صنایع آلومینیوم کشور که از طریق فراخوان بین المللی در حال اجرای طرح معدن بوکسیت گینه است یکی از اقدامات ایمیدرو در این حوزه به شمار می‌رود.
از دیگر اقدامات در صنعت آلومینیوم می‌توان به تعریف طرح تولید ۱۶۰هزار تن محصولات عریض آلومینیومی (فویل،پلیت، ورق قوطی) با سرمایه‌گذاری۶۰۰ میلیون یورو و با هدف ایجاد ارزش افزوده در زنجیره آلومینیوم اشاره کرد.
تولید بیش از ۲۴۰هزار تن آلومینا
روند تولید آلومینا طی سال‌های ۸۱ (آغاز تولید آلومینا در ایران) تا ۹۶ حاکی از آن است که تولید آلومینا از ۱۰۲ هزار تن در سال ۸۱ به ۲۴۰هزار تن در سال ۹۶ افزایش یافت که رشد ۲.۵ برابری تولید این محصول را نشان می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود میزان تولید آلومینا در سال ۹۷ به ۲۴۵ هزار تن خواهد رسید.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment