امروز دوشنبه ، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
Monday 19th of August 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
هدف‌گذاری صادرات ۱۰ میلیون بشکه نفت از پایانه نفتی جاسک

چشم‌انداز اوپک درباره تقاضای نفت مانع از افزایش قیمت‌ها شد

اقدامات عراق برای افزایش ظرفیت صادرات نفت

بررسی نحوه فروش نفت ایران در جلسه فراکسیون مستقلان ولایی با حضور عراقچی


محل تبلیغات شما

هشدار غرب به ترکیه درباره تجارت طلا با ونزوئلا

دولت ترکیه برای توقف خرید طلا از ونزوئلا تحت فشار فزاینده ای قرار گرفته است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
زمان : ۱۷:۱۱:۰۰

 

ترکیه اکنون به عنوان نگرانی اصلی در میان کشورهایی که در این تجارت مشارکت دارند به شمار می‌رود. این ظن وجود دارد که طلای صادر شده به ترکیه به ایران راه پیدا می‌کند که چنین امری نقض تحریم‌های آمریکا خواهد بود.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا که با چالش سیاسی فزاینده‌ای مواجه شده است قویاً حمایت می‌کند.
تجارت طلای ونزوئلا با ترکیه سال گذشته افزایش یافت و این کشور تقریباً به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار طلا به ترکیه صادر کرد که در این کشور پالایش شد و به ونزوئلا بازگشت با این حال هیچ اسنادی از صادرات مجدد این طلا وجود ندارد و بنابراین گمان می‌رود که بخشی از این طلا از طریق ترکیه به ایران رفته است که نقض کننده تحریم‌های آمریکا خواهد بود.
بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، آنکارا هشدارهای جدیدی درباره نقض احتمالی تحریم‌ها دریافت کرده است.
بعلاوه ترکیه اکنون از سوی دولت‌های غربی به عنوان بزرگترین دغدغه در خصوص تجارت طلا با ونزوئلا دیده می‌شود. البته روسیه و امارات متحده عربی نیز با ونزوئلا تجارت طلا داشته‌اند.
به نظر می‌رسد روسیه و ترکیه در روزهای اخیر به کاراکاس سفر کرده‌اند. آنکارا تاکید کرده که این تجارت مطابق با مقررات بین‌المللی است.
دولت ونزوئلا از سوی مخالفانش متهم شده است طلا را به شیوه غیرقانونی و به شکلی که به محیط زیست صدمه می‌زند استخراج کرده و منابع زمینی را آلوده می‌کند و شبکه‌های جرایم سازمان یافته‌ای را برای کنترل معدن کاران کوچک اداره می‌کند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فرمانی را امضا کرده که مشارکت شهروندان آمریکایی در تجارت طلا با ونزوئلا را ممنوع می‌کند و این فرمان ممکن است شامل اشخاص ثالث مانند ترکیه شود.
روابط سیاسی میان ترکیه و ونزوئلا از سال ۲۰۱۶ گرم شده و در طول این مدت مادورو چهار بار به ترکیه سفر کرده است در حالی که اردوغان نیز در سال ۲۰۱۸ یک بار به ونزوئلا رفته است که نخستین سفر یک دولتمرد ترکیه به این کشور بوده است.
این تجارت در شرایطی انجام می‌گیرد که درآمدهای نفتی ونزوئلا به دلیل تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت محدود شده و کاراکاس را وادار کرده است به دنبال درآمد از منابع دیگر به خصوص طلا باشد.
یکی از جت‌های خصوصی که در روزهای اخیر به کاراکاس سفر کرده است متعلق به شرکت معدنکاری "سینر گروپ" ترکیه بوده است که روابط نزدیکی با اردوغان دارد.
خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا مدعی شده است یک هواپیمای روسی متعلق به شرکت نورد ویند با هدف انتقال حداقل ۲۰ تن طلا به خارج از این کشور، در کاراکاس فرود آمده است.

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment