امروز جمعه ، ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
Friday 9th of June 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تخصیص ارز ترجیحی به تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۲

رشد ۱۵ درصدی تولید جهانی کبالت در سال ۲۰۲۲ میلادی

چالش جدید مالیاتی برای مودیان شفاف‌

صادرات ۱۶ میلیارد دلاری محصولات پتروشیمی در سال ۱۴۰۱


محل تبلیغات شما

بهای طلا ثابت ماند

در حالی که گمانه زنی های مختلفی درباره وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال مطرح شده، قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه با تغییر چندانی روبرو نشده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۳ آبان ۱۳۹۵
زمان : ۲۰:۴۰:۵۳

 

به نقل از رویترز، قیمت طلا که هفته گذشته برای نخستین بار در ۴ هفته اخیر با افزایش نسبی روبرو شده ، امروز دوشنبه تثبیت شده و تغییر چندانی نداشته است.
بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست های نوامبر و دسامبر هستند.
بعید به نظر می رسد که با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۸ نوامبر، فدرال رزرو بخواهد در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد.
قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز دوشنبه به سطح ۱۲۶۳ دلاری رسیده است که نسبت به روز جمعه تغییر چندانی نداشته است.
به نظر می رسد انتشار آمارهای مربوط به رشد اقتصادی آمریکا و بریتانیا در سه ماه سوم امسال می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوص بازار طلا داشته باشد.
انتشار آمارهای ناامید کننده در خصوص رشد اقتصادی آمریکا می تواند احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال را کاهش دهد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.
تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر به ۷۰ درصد رسیده است. قیمت طلا به شدت در برابر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و نوسانات ارزش دلار واکنش نشان می دهد.
چند نفر از مقامهای ارشد فدرال رزرو قرار است طی هفته جاری سخنرانی کنند. نشست آتی فدرال رزرو آمریکا قرار است اول و دوم نوامبر برگزار شود. جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو بار دیگر روز جمعه خواستار افزایش نرخ بهره شده و نسبت به تبعات منفی تاخیر در اجرای این مساله هشدار داده است.
بانک مرکزی اروپا نیز در نشست دسامبر درباره روند اجرای سیاست های انبساطی پولی تصمیم گیری خواهند کرد. بانک مرکزی اروپا به تازگی تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند و برنامه خریداری اوراق قرضه و دارایی ها را تا مارس آینده ادامه دهد.
تازه ترین بررسی های اقتصادی نشان می دهد که نرخ تورم منطقه یورو هنوز به سطح انتظارات بانک مرکزی اروپا نرسیده و رشد اقتصادی کشورهای اروپایی نیز همچنان ضعیف است.
شاخص ارزش دلار آمریکا نیز امروز دوشنبه بدون تغییر بوده و به ۹۸.۷۴ واحد رسیده است. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۱.۷۱ درصد کاهش به ۹۵۳ تن رسیده است.

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment